Spokojna starość w domu spokojnej starości

ęści z nich jest dobra.Anielska cierpliwośćZ punktu widzenia personelu domu spokojnej starości trzeba na prawdę wiele cierpliwości, aby dogodzić jego pensjonariuszom. Praca wymaga wręcz morza zrozumienia oraz cierpliwości. Sami zr

Spokojna starość w domu spokojnej starości Najbliższa rodzina nie zawsze może zająć się osobą starszą czy chorą osobą, dlatego dobrze jest poszukać miejsc takich jak . Rehabilitacja oraz doświadczony personel w sporej części z nich jest dobra.

Anielska cierpliwość

Z punktu widzenia personelu domu spokojnej starości trzeba na prawdę wiele cierpliwości, aby dogodzić jego pensjonariuszom. Praca wymaga wręcz morza zrozumienia oraz cierpliwości. Sami zresztą wiemy jakie osoby starsze potrafią być uparte.

Nie bez powodu mówi się, że ze starszym to jak z dzieckiem, czasami po prostu nie da się przetłumaczyć. Dlatego tak ważna jest całodobowa opieka nad takimi osoba, opieka której często nie jesteśmy w stanie zapewnić sami. Dobry dom starców ma przeszkolony personel, który bez problemu radzi sobie w najgorszych sytuacjach.


Współczesne znaczenie starości

Granica między wiekiem średnim człowieka a starością jest płynna i zmieniała się w ciągu wieków. W czasach prehistorycznych ludzie dożywali 30 (Neandertalczyk z Krapiny) - 35 lat (szkielety z Sima de los Huesos w Atapuerca). W starożytności człowiek 35-40-letni był uważany za człowieka starego. Średnia długość życia, a co za tym idzie "granica" starości na świecie bardzo wydłużyła się w XVIII, XIX oraz XX wieku, wraz z poprawą warunków życia, rozwojem medycyny oraz upowszechnieniem takich wynalazków jak np. kanalizacja, które podwyższały poziom higieny, oraz wynalezieniem szczepionek, które zapobiegały chorobom (zob. też oczekiwana dalsza długość trwania życia).

Zwiększenie długości życia skutkowało pojawieniem się dziadków co zwiększało szansę przeżycia młodych osobników, było skorelowane z rozwojem relacji społecznych i przekazywaniem doświadczeń.

W kulturach na całym świecie ludzie w podeszłym wieku byli zwykle obdarzani dużym szacunkiem - niekiedy nawet czcią - jako ludzie bardziej doświadczeni i mądrzejsi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Starość


Definicja pielęgnacji

Pielęgnacja ? w medycynie stosowanie zasad medycznych i humanitarnych przez odpowiednio przeszkolone osoby w celu utrzymania zdrowia i sprawności chorego, pomocy choremu w powrocie do zdrowia oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych i strachu u chorego.

Określenie to stosowane jest również w odniesieniu do roślin (pielęgnacja drzew, krzewów, warzyw lub kwiatów) i oznacza wówczas regularne zabiegi mające na celu zapewnienie pożądanego ich wzrostu i rozwoju.

Również zwierzęta, szczególnie hodowlane, nad którymi człowiek roztacza swą opiekę wymagają odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza podczas chorób.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgnacja



© 2019 http://animedlab.com.pl/